web analytics

Хранителни мъфини

Необходими продукти:

 • 100 гр.печена леблелия
 • 50 гр. слънчогледово семе
 • 50 гр ядки по избор
 • 200 гр.царевичен грис
 • 50 гр.соево(ръжено)брашно
 • 100 гр овесени ядки
 • 150 гр царевица консерва
 • 20 гр маково(сусам) семе
 • 1 бакпулвер
 • сол
 • 120 гр олио
 • 500 мл. вода
 • 4 с. л. ленено брашно

Начин на приготвяне:

Лененото брашно смесваме с 100 мл. вода.Образува се желе.Смиламе леблебията слънчогледа и ядките.Към тях добавяме грис,соевото брашно,царевица,сол и бакпулвер.Към ленената смес добавяме останалата вода и мазнина.После сухата смес.Разбърква ме добре.Печем на 200 градуса за 30 минути.